Naše krásná a pohostinná příroda měla být na sklonku dubna kulisou oslav Dne Země. Procházku z Brloha na Kuklov nám oživila miniexkurze. S velkou ochotou se nás ráno ujali Klaschkovi u svého včelínu. Směli jsme nahlédnout do péče o tvora, bez něhož by byla lidská existence úplně ohrožena. Včelky. Něžná, pracovitá stvoření, poslové jara, ale také odhodlané bojovnice/jedné se postavila doslova čelem paní asistentka, když se snažila pomoci dívkám. S bolavým čelem nešlo moc ve výšlapu pokračovat. Proto nás srdnatě doprovodila paní Klaschková nejen na Kuklov, ale později i ke starému pionýráku. Cesta nám ubíhala pozorováním probouzející se přírody, některé překvapila historie královského hradu Kuglvajt, o němž neměli dosud ani ponětí. Povědomí o nedostavěném klášteru bylo větší. Červená turistická značka nás nakonec svedla až k pionýráku. Tam jsme po vydatné procházce mohli v bezpečném prostředí u potoka opéct buřtíky. A panečku, jak chutnaly. A poselství tohoto dne? Nešlap, nelámej, pohodu v přírodě užívej…..s kamarády túru dej. Děkujeme Klaschkovým za to, že se podělili o svůj čas i včelařské know-how.




